Skip to content

Solárnesystémy

Slnečná energia je prakticky dostupná neobmedzene a zadarmo. Využitie slnečného žiarenia ako tepelnej energie je známe ako solárny tepelný ohrev. Medzi hlavné výhody slnečného vykurovania zaraďujeme hlavne nižšiu spotrebu fosílnych palív, rovnako šetrenie nákladov – pri správne navrhnutom systéme je to až o 60% menej energie potrebnej na ohrev vody, tieto systémy počas svojej prevádzky neprodukujú žiadne emisie a nepochybne veľkou výhodou je aj to, že solárne systémy môžeme nainštalovať už do existujúcich systémov.

Sme experti na 
solárne systémy !
solárne systémy !

Fungovanie solárne ohrevu spočíva v absorbcii slnečného žiarenia kolektormi pomocou absorbéra (pohlcovača). Toto žiarenie sa následne premieňa na teplo, ktoré sa akumuluje a odovzdá do cirkulujúcej solárnej kvapaliny. Čerpadlo prenáša kvapalinu do tepelného výmenníka solárneho zásobníka, kde prebieha prenos tepelnej energie do akumulačného solárneho zásobníka teplej vody. V prípade zamračených dní, ak slnečné žiarenie nepostačuje na ohrev vody, dohrievanie vody na požadovanú teplotu zabezpečuje konvenčný vykurovací systém (napr. kotol).

Existujú dva základné typy solárnych tepelných kolektorov, a to ploché a vákuové trubicové kolektory. Naša spoločnosť Vám ponúka dodávku, montáž a poradenskú činnosť v oblasti vákuových trubicových kolektorov pre prípravu teplej úžitkovej vody, podporu vykurovania a ohrev vody v bazénoch.

Pri vákuových trubicových kolektoroch je princíp funkcie rovnaký ako u plochých typov kolektorov, to znamená, že absorbujú slnečné žiarenie pomocou absorbéra a odovzdávajú ho vo forme tepelnej energie do cirkulujúcej solárnej kvapaliny. Z technického hľadiska sa od plochých kolektorov odlišujú najmä z hľadiska absorpčnej izolácie a ako už z ich pomenovania vyplýva, vákuové trubicové kolektory využívajú vynikajúce izolačné vlastnosti vákua. V celku povedané sú vákuové trubicové kolektory účinnejšie ako ploché kolektory.

Dôležité informácie:

1 stúpačka = 1 deň

V priebehu dňa zrealizujeme kompletnú výmenu rozvodov vody, kanalizácie a plynu, vrátane všetkých s tým spojených stavebných prác minimálne v 12-tich bytoch na jednej stúpačke.

Demontáž zástien

Realizujeme aj stavebné práce spojené s demontážou zástien v priestoroch bytového jadra a spätnú montáž týchto zástien (vyspravenie povrchu) po výmene stúpačiek do pôvodných stavov v ten istý deň.

Vymeníme aj GEBERIT

bezproblémová výmena aj za konštrukciou pre závesné WC („za GEBERITOM!“),

Záruka až 60 mesiacov

Záručná doba na dielo je 60 mesiacov, záruka na nami ponúkaný systém potrubia od spol. UPONOR je až 10 rokov. Na všetky naše služby ponúkame záručný a pozáručný servis.

Rýchle spracovanie ponuky

V prípade potreby spracovanie cenovej ponuky (rozpočtu) do 5 dní od vykonania obhliadky, resp. od poskytnutia potrebných informácií.

Vyregulovanie systému

Súčasťou výmeny ležatých rozvodov teplej úžitkovej vody (cirkulácie TúV) je aj dodávka regulačných (vyvažovacích) armatúr pre zabezpečenie hydraulického vyregulovania rozvodov TúV.

Poistenie

Poistenie majetku a zodpovednosti za škodu podnikateľa v poisťovni Kooperativa, a.s. (jedna škodová udalosť až do výšky 600 000 EUR).

Zodpovednosť

Poistenie zodpovednosti za environmentálnu škodu v poisťovni Kooperativa, a.s. (až do výšky 20 000 EUR).

0 +
zrealizovaných bytových domov
0 +
spokojných zákazníkov
0
rokov
Gallery-about-us-03Gallery-about-us-03
Gallery-about-us-04Gallery-about-us-04
Gallery-about-us-01Gallery-about-us-01
Gallery-about-us-02Gallery-about-us-02
uponor
herz
sanha-200x120
protherm
viega
giacomini
novaservis
regulus
vaillant
reflex
wavin
jika
izoflex
defro
tatramat
osma
flamco
cordivari
grundfos
korad
kolo
brilon
attack

Dohodnite si stretnutie online !

Kontaktujte nás, napíšte nám čo potrebujete a my Vás budeme kontaktovať.