Skip to content

Plynové kotlyVAILLANT

Ústredné kúrenie plynom: spoľahlivá technológia dneška aj budúcnosti

Či už vymieňate starý kotol alebo uvažujete nad vykurovaním do novostavby ústredné vykurovanie plynom je vždy dobrá voľba. Na tejto stránke nájdete všetky informácie o funkciách, výhodách a inštalácii plynových kotlov. Zoznámte sa so systémovými riešeniami vykurovania a možnostiach doplnenia rôznych doplnkov a rozšírení pre váš domov.

Výberom modernej kondenzačnej technológie získate mnohé výhody. Plynové vykurovanie je vhodné takmer pre každý dom a ponúka vysoký komfort pri vykurovaní a príprave teplej vody.

Investícia do nového plynového vykurovania je investíciou do budúcnosti a oplatí sa tak pre vás, ako aj pre životné prostredie. Okrem pomerne jednoduchej a nenákladnej inštalácie tiež dokážete znížiť spotrebu energie až o 30% oproti vykurovaniu starým kotlom.

Ako funguje plynové vykurovanie?

Princíp modernej kondenzačnej technológie plynového kotla nie je ťažké vysvetliť: nielenže optimálne využíva dodávanú energiu, ale aj zvyškové teplo zo spalín. Vďaka tomu kotol pracuje vždy s maximálnou účinnosťou.

Spaľovaním plynu sa produkuje teplo, ktoré sa používa na ohrev vykurovacej vody v kotli. Táto voda je rozvádzaná potrubným systémom do radiátorov alebo podlahy a tie uvoľňujú teplo priamo do miestnosti. Kondenzačný kotol súčasne dokáže využiť teplo z odpadových plynov vznikajúcich pri spaľovaní plynu, čím sa vyťaží aj zvyškové teplo, ktoré sa prenesie do vykurovacej vody.

Vďaka maximálnemu využitiu energie kondenzačná technológia znižuje náklady na vykurovanie aj emisie, čo je výhodou pre vás aj pre životné prostredie.

Sme experti pre 
Váš bezpečný domov !
výmenu stúpačiek !
odstránenie azbestu !
regulus
tatramat
wavin
viega
vaillant
uponor
reflex
protherm
osma
novaservis
korad
kolo
giacomini
jika
izoflex
defro
herz
grundfos
brilon
cordivari
flamco
attack
sanha-200x120

Dohodnite si stretnutie online !

Kontaktujte nás, napíšte nám čo potrebujete a my Vás budeme kontaktovať.